Trupi i djegur në Milano, raporti i tmerrit: "Pashë Cristianin me fyt të prerë" - Associates Ndërkombëtare të Avokatëve

Kufoma e karburantit në Milano, raporti horror: «Pashë Cristianin me fyt të prerë»

Historia e gruas që jetonte në shtëpi: «Unë e pyeta se ku ishte Cristian, njëri nga të dy më tregoi për një karrocë me një valixhe brenda». Arrestimet e dy të arrestuarve ishin të vlefshme, ndërsa bashkëpunëtori i tretë, i arrestuar në Francë, do të duhet të ekstradohet në Itali.

Nëse ju, një anëtar i familjes ose i njohur po mbahet për një krim, ne mund t'ju ndihmojmë.

Kjo mund të lexohet sipas urdhrit të magjistratit hetues Manuela Scudieri kundër dy nga tre të arrestuarit.
Kufoma e djegur në Milano, raporti tmerr

Kolumbiani i ri, i cili u godit me thikë në vdekje dhe trupi i tij i gjymtuar dhe i shkërmoqur u gjet të shtunën e kaluar në lagjen Bovisasca në Milano, do të ishte vrarë "për ta ndëshkuar atë sepse kishte bërë kontakt me Tonin," një tjetër kolumbian, "për ta ndihmuar atë"Ata që e kërkuan nuk do ta gjejnë, pra pjesëmarrësit e tjerë të ahengut në shtëpinë e Via Carlo Carrà.

Kjo mund të lexohet sipas urdhrit të magjistratit hetues Manuela Scudieri kundër dy nga tre të arrestuarit. Në hetimin e zhvilluar nga prokurori Paolo Storari. Urdhri tregon se dëshmitari kryesor i hetimit ishte partneri i pronarit, William Gomez Arango, 38 vjeç, i cili përfundoi në burg për të ndihmuar dy kolumbianët e tjerë për të prerë trupin.

Sipas gjykatësit hetues, deklaratat e gruas, për të cilën ajo tha se jetonte në shtëpinë që e kishte të zënë, janë "të besueshme". Barbeca, shpjegoi gruaja, ishte për ditëlindjen e partnerit të saj. Dhe ai tregoi detaje të tmerrshme, sikur të kishte parë "Cristian", viktimën, "gjysma e ulur në qese plastike, me prerje në qafë".

Lufta përmes telefonit

Gjykatësi, siç përmbledh gjyqtari, sqaroi se gjatë partisë (në të cilën morën pjesë pesë persona) u ngrit një mosmarrëveshje midis dy të ftuarve të rinj, «Perikli», ose Jhonathan Hernández Vega, 21 vjeç, në burg për vrasjen , «Dhe Mateo», ose Dilan Mateus Carddenas, 20 vjeç, i arrestuar në Francë (10 Prill do të ekstradohet) dhe një «Toni».

Ai, pasi kishte dëgjuar historinë e të arrestuarve, ishte përpjekur të vriste "Perikli" në Argjentinë. Në atë moment, gruaja dhe partneri i saj 38-vjeçar shkuan të kërkojnë Tonin: ata donin ta çonin në shtëpi për një "sqarim".

Ndërsa gruaja dhe partneri i saj dolën për të kërkuar Tonin, e gjithë ferri u përhap në shtëpi. "Perikli" dhe "Mateo" hodhën veten mbi Cristian, mysafirin e tij bashkëkohor të Barbecue, të bindur se ai i kishte dërguar fshehurazi një mesazh me shkrim Tonit për ta paralajmëruar atë të mos e gjente atë.

Kufoma e shpërbërë

Gjatë rrugës për në shtëpi, Gomez dhe partneri i tij panë brenda një "derdhje" në oborrin "Perikli" dhe "Mateo" afër trupit të Cristian, me prerje në fyt dhe gjakderdhje të gjoksit. Gruaja kujton «Mateo» me «një thikë kuzhine në dorë».

Gomez i kishte ndihmuar dy të tjerët të shpërndanin trupin, ta vendosnin në një valixhe dhe më pas ta çonin në vendin ku u gjet dhe e vunë në zjarr. Hetuesit, duke kërkuar në zonë, kishin gjetur "spërkatje gjaku" në derdhje.

Raporti i tmerrit

Për agjentët, gruaja në konfuzion u kishte thënë me lot: "Më çoni nga këtu, do t'ju tregoj gjithçka, ajo që pashë sonte ishte e tmerrshme". Prandaj raporti i tmerrit: "Unë e pyeta se ku ishte Cristian, njëri prej dy më tha" është atje "dhe më tregoi një karrocë supermarketi me një valixhe brenda".

Në marrjen në pyetje "Perikli" raportoi se viktima kishte mbiemrin e tij, d.m.th., Hernandez, u përpoq të hiqte qafe të gjitha përgjegjësitë për Gomez, përfshirë këtu edhe të afërmin e tij, dhe tha se "ky Toni është një person që donte të më vriste Tashmë kur isha në Argjentina ».

 

Vlerësoni ndalesat

Ndërkohë, magjistrati hetimor Manuela Scudieri vërtetoi arrestimet e dy të arrestuarve dhe urdhërave të arrestit, siç kërkohej nga prokurori Paolo Storari, pronar i hetimit të zhvilluar nga skuadra e lëvizshme.

21-vjeçari akuzohet për vrasje të rënduar nga mizoria, 38-vjeçari për shtypje dhe përçmim të një kufome. Kolumbiani i tretë, gjithashtu 21 vjeç, i arrestuar të martën në Francë, afër Parisit, do të duhet të ekstradohet në Itali.

Prokurori në kërkesën për kujdestari në burg të dy të paraburgosurve, të pranuar nga gjykatësi, theksoi rreziqet e përsëritjes së krimit, arratisjen dhe ndotjen provuese për të dy.

Nëse ju, një anëtar i familjes ose i njohur po mbahet për një krim, ne mund t'ju ndihmojmë.

Ne ju ndihmojmë në të gjithë Italinë

Nëse ju ose një anëtar i familjes ndalohet në territorin italian ose kudo në botë, ne mund t'ju ndihmojmë

Kontaktoni me ne

Na dërgoni pyetjen tuaj duke plotësuar formularin dhe ne do t'i përgjigjemi sa më shpejt që të jetë e mundur. Për urgjencat mund të na kontaktoni direkt përmes WhatsApp ose të telefononi numrin tonë të telefonit.

Një tmerr në Milano, shumë i keq.
  • Caterina Gomez
5

përmbledhje

Kufoma e djegur në Milano, raporti tmerr

dërgim
Rishikimi i përdoruesit
5 (1 votim)


es_ESEspañol it_ITItaliano en_USEnglish fr_FRFrançais pt_PTPortuguês ru_RU???????