Magjistraturë të ngadaltë italianë bëjnë super narkotat falas - Bashkëpunëtorët e avokatëve ndërkombëtarë

Magjistraturë të ngadaltë italianë bëjnë super narkotat falas

Jaime Reynaldo Oyervides

Eksponent i kartelit Los Zetas, ai ishte një referencë për Kamorën dhe mafian e drogës. Kapet në 2015 me urdhër të Prokurorisë së Napolit, por afatet kanë skaduar

MILANI - Një kriminel i rëndësishëm, i përfshirë tashmë në listat si një nga kryesorët e kërkuar, kujdestar i sekreteve dhe i pengut strategjik në leximin e pasurive botërore të trafikut të drogës. Shumë keq ne i harruam ato për tre vjet të gjata dhe tani është tepër vonë.

Nga 15 maj 2015 (kur arrestimi ishte urdhëruar nga prokurori i Napolit) dhe deri më 15 maj (kur Gjykata e Napolit urdhëroi lirimin me skadimin e kushteve të kujdestarisë së përkohshme që, ndërkohë, gjithashtu ishte dyfishuar), drejtësia italiane ka respektuar procedurat rutinë për të marrë ekstradimin e Jaime Reynaldo Oyervides. Meksikani 48-vjeçar i përket kartelit të drogës së etur për gjak të Los Zetas dhe është një kontakt i rëndësishëm në mafian në Amerikën e Jugut dhe kamorën në Itali. Deri në vitin 2015, klanet kishin sjellë kuintale kokainë, të fshehura në furrat industriale të transportuara në anije.

Bazuar në pajisjen e Gjykatës së Napolit, Oyervides ishte arrestuar nga agjensia federale antidrogë dhe policia italiane, e cila si pjesë e këtij operacioni të quajtur «Monterrey» me emrin e lokalitetit Meksikan, kishte arrestuar edhe 33 kriminelë të tjerë, të kapur për dy e gjysmë milion euro, ku ai gjeti një kanal furnizimi që përmbyti Milanin, Brianza dhe Bergamo nga portet e Palermo dhe Napoli.

Alsoshtë gjithashtu një dështim për magjistratët që duhet të kishin marrë në pyetje Oyervides, pasi të ndodhte transferimi nga burgu i Meksikës në një burg italian. Ata do të kishin kërkuar lidhje midis Los Zetas dhe familjeve mafioze të rrethit Brancaccio të Palermo, atyre të Napolit dhe brendësisë së tij. Ata do të kishin hulumtuar këtë bosht të rrallë "të lindur" kriminal në emër të shkallës më të lartë të pastërtisë së kokainës dhe efektivitetit të sistemit të transportit të aftë për të bërë shaka me kontrollet doganore. Përmes avokatit Alexandro Maria Tirelli, i cili mbrojti Oyervides, të afërmit e njoftuan atë se ai u deklarua i pafajshëm dhe do ta provojë atë. Në të njëjtën kohë, siç raportohet nga burime hulumtuese napolitane, nuk mund të kujtohet se në tre vitet e gjata ishte e vështirë të "kishte" të pandehurit meksikan në një audiencë me një videokonferencë. Pse? Seancat dëgjimore mbahen në mëngjes dhe makina e informacionit e gjykatës Ministrisë së Drejtësisë dhe nga kjo e fundit në Meksikë "aktivizohet" me kolegët e tij në Amerikën e Jugut "vetëm" në kohë reale. Pavarësisht zonës kohore. Në Meksikë telefonat bininin natën.

Sapo të jenë eleminuar "nevojat" e lidhura me operacionin "Monterrey", për një hetues nuk është dhe në fakt nuk do të ishte, një veprim i humbur duke pasur "një Zeta në dispozicion". Karteli është historikisht një aleat i Ndrangheta, por ka një gamë të gjerë veprimesh, fitimesh dhe fuqie ndërkontinentale. Duke filluar nga Italia.

[veprim i plotë_width = »po» përmbajtje_in_grid = »po» lloji = »normal» text_font_weight = »700 ″ show_button =» jo »padding_top =» 10 ″ text_size = »40 ″ padding_bottom =» 10 ″]

Na telefononi tani!

[/ veprim] [veprim full_width = »po» përmbajtje_in_grid = »po» lloji = »normal» text_font_weight = »» show_button = »po» butoni_size = »big_large» butoni_target = »_ bosh» buton_text = »Dërgoni një WhatsApp tani!» button_link = »https://api.whatsapp.com/send?phone=393386222365" background_color = »#ffffff» button_text_color = »#ffffff» button_hover_text_color = »#ffffff» button_background_color = »#09d261» #09d261 "button_hoverground_034_background3_color = 343T09d261_background_

Nëse ju, një anëtar i familjes ose i njohur po mbahet për një krim, ne mund t'ju ndihmojmë.

[/ veprim]

Ju gjithashtu mund të interesoheni për artikuj rreth Ekstradimi midis Italisë - Kolumbi ose artikulli në ekstradimi midis Italisë - Meksikës.

Ne ju ndihmojmë në të gjithë Venezuelën dhe Italinë

Nëse ju ose një anëtar i familjes ndalohet në territorin italian ose Venezuelës, ne mund t'ju ndihmojmë

Kontaktoni me ne

Na dërgoni pyetjen tuaj duke plotësuar formularin dhe ne do t'i përgjigjemi sa më shpejt që të jetë e mundur. Për urgjencat mund të na kontaktoni direkt përmes WhatsApp ose të telefononi numrin tonë të telefonit.

Shkruajeni rekomandimin tuaj, faleminderit
  • Alexandro Tirelli është një avokat i specializuar për trafik droge, i rekomanduar shumë.
  • Ekspertët për trafik droge mund të këshillojnë dhe flasin 5 gjuhë.
4.8

Martinsicuro: Italiano-Venezuelas i arrestuar në mandat ndërkombëtar

Hotele luksoze dhe piktura nga Chirico për të paguar kokainën: qyteti i trafikantëve të drogës.

dërgim
Rishikimi i përdoruesit
5 (1 votim)
S'ka Komente

Posto nje Koment

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

es_ESEspañol it_ITItaliano en_USEnglish fr_FRFrançais pt_PTPortuguês ru_RU???????