Video nga ILA - bashkëpunëtorë të avokatëve ndërkombëtarë
[vc_custom_heading text=»Abogados penales internacionales Europeos»]
[vc_custom_heading text=»Abogado penal internacional»]

Ne ofrojmë ndihmë juridike dhe mbrojtje penale në të gjitha qytetet italiane dhe para çdo gjykatësi dhe gjykate, të të gjitha llojeve dhe niveleve. Ekipi ynë përgjigjet 24 orë në ditë për urgjencat. Të gjithë avokatët e firmës tonë juridike janë specialistë në të drejtën penale dhe të drejtën ndërkombëtare dhe njihen për prestigjin e tyre në fushat italiane dhe evropiane, si dhe ndërkombëtare.

[vc_custom_heading text=»¿Has sido víctima de un error médico?»]

Nëse besoni se keni pësuar dëm për shkak të keqpërdorimit mjekësor, gjëja e parë që duhet të bëni është të përcaktoni nëse ekzistojnë kushtet për të vërtetuar dyshimin tuaj dhe të kuptoni se cilat janë kufijtë për të vepruar.

[vc_custom_heading text=»Extradicion de Sami Spath»]

Falë ndërhyrjes së avokatit kriminal italian, Alexandro Maria Tirelli, i cili mbron Sami Spath, u shpreh se në Itali do të kenë kushte sipas biznesmenit.

[vc_custom_heading text=»Sami Spath y El abogado Alexandro Maria Tirelli en Tgcom24″]

Apeli i Sami Spath Storino, biznesmenit kolumbian në rrezik ekstradimi: "Mbroni mua" Sami Spath Storino, 35 vjeç, një biznesmen kolumbian me një pasaportë italiane, ka qenë për muaj me radhë numri i kërkuar nga autoritetet në Bogotá: arrestuar majin e kaluar në Milani tani rrezikon të ekstradohet në vend duke e akuzuar atë që ka marrë përfitime të mëdha shëndetësore të miliarda pesos.Ai flet ekskluzivisht në mikrofonat e NewsMediaset dhe thotë: "Unë para së gjithash kërkoj nga qeveria italiane të mbrojë të drejtën time në jetë ... Kjo sepse në Kolumbi kam marrë një seri kërcënimesh me vdekje kundër meje, si familja dhe vëllai im ». Më shumë informacion këtu

[vc_custom_heading text=»Las impresiones antimanchas funcionan»]

Avokati, Alexandro Maria Tirelli, i intervistuar në transmetimin L'Aria që përdor La 7, ndërhyn në miratimin e sistemeve të njohjes së gjurmëve të gishtërinjve për vërtetimin e hyrjeve dhe daljeve në vendin e punës.

[vc_custom_heading text=»Entrevista al Abogado Alexandro María Tirelli en la RAI»]

Gazetarja italiane Titta Masi interviston avokatin Alexandro María Tirelli - Caracol TV - TVE - RAI

[vc_custom_heading text=»Alexandro Maria Tirelli, el mejor abogado italiano, un famoso abogado defensor.»]

Alexandro Maria Tirelli, avokati më i mirë italian, një avokat i famshëm mbrojtës i intervistuar nga stacioni televiziv kombëtar Mediaset

[vc_custom_heading text=»Tirelli Radio Caso De Matteo Reginatto»]

Avokatja e ekstradimit Renato De Matteo Reginatto, Alexandro Tirelli, flet për mikrofonat e radios italiane RAI

[vc_custom_heading text=»Abogado Alexandro Maria Tirelli defiende a la tripulación del barco Grande Europa de Grimaldi Lines»]

Avokati Alexandro Maria Tirelli mbron anëtarët e ekuipazhit të anijes Grande Europa nga Grimaldi Lines. Navi Grimaldi, svolta sui roghi: in cella tre ufficiali.

[vc_custom_heading text=»Derecho Marítimo Internacional – Alexandro Maria Tirelli»]

E drejta detare është një organ rregullator që rregullon problemet që mund të shfaqen si rezultat i marrëdhënieve midis subjekteve të së drejtës private të dedikuara për trafikun detar.

[vc_custom_heading text=»Los super narcos oyervides defendidos por el abogado alexandro maria tirelli son libres»]

Sistemi i drejtësisë italiane tepër i ngadaltë, pas tre vjetësh nga kapja, nuk arriti të merrte ekstradimin e Meksikanit Jaime Reynaldo Oyervides, 48 vjeç, që i përkiste kartelit të drogës së etur për gjak të Los Zetas dhe një referencë në Amerikën e Jugut për mafian dhe kamorën .

[vc_custom_heading text=»RSI entrevistó al abogado internacional Alexandto Maria Tirelli | RSI Suiza»]

Radiotelevizioni Zviceran RSI njoftoi lirimin e një njeriu Ticino të arrestuar në Florida për importimin e disa kilogramëve të ketaminës të lëngshme. RSI intervistoi avokatin ndërkombëtar Alexandto Maria Tirelli, i cili do të na shpjegojë vazhdimin e ngjarjes.

[vc_custom_heading text=»Alexandro Tirelli sul crollo del Pil a Pershyi Natsionalnyi»]

Italia ka një GDP prej 1935 miliardë dollarë dhe një rënie prej 10 përqind pritet në një muaj, pra, rreth 10 përqind. Dua të theksoj se Italia, nga 1939 deri në 1945, domethënë, gjatë gjithë konfliktit botëror, humbi 40 përqind të vlerës absolute të ekonomisë kombëtare, me një normë rënie prej 8 përqind në vit.

Qeveria aktuale italiane ka një ligjshmëri minimale popullore dhe duhet të shtrihet në të gjitha palët për të krijuar një Komitet të Bashkimit Ekzekutiv për emergjencat.

Kam frikë se Macron mbrojti vazhdimin e qeverisë Conte gjatë vizitës së tij në Napoli pak kohë më parë. Kam frikë gjithashtu se çmimi për të paguar 25 miliardë "dhënë" nga Bashkimi Evropian është nënshkrimi i Muajit. Unë besoj se nëse do të arrihet kjo nënshkrim, do të ishte grusht shteti për vendin tonë dhe, përveç kësaj, tradhtia e të gjitha premtimeve të lëvizjes me 5 yje drejt votuesve të saj.

es_ESEspañol it_ITItaliano en_USEnglish fr_FRFrançais pt_PTPortuguês ru_RU???????